22.1°C
דף הבית של טו אילת

עבור רבים מאיתנו, אילת היא יעד אטרקטיבי ביותר לחופשה ותו לא. אנו בודקים את מחירי המלונות, מתעניינים במסעדות החדשות, דואגים לתכנן בילויים לילדים שלא ישתעממו, ותמיד הסוגיה הנצחית - לנסוע לשם, או לטוס? כמה מאיתנו באמת עצרו לחשוב על העיר הזו כעיר, בה חיים—תושבים, עם משפחות, ילדים, בתי ספר, עבודה וכל מה שקיים בכל עיר בישראל? יתרה מכך- כמה מאיתנו חשבו לרכוש שם דירה?

משקיעים באילת

על אף חוסר הידע לגבי העיר אילת, למעט היותה עיר קיט ונופש, האמת היא כי כמעט ולא ניתן להשיג דירה לרכישה באילת. הדבר נובע מרכישות של משקיעים - ישראלים ומחו"ל - של דירות באילת לצרכי השקעה. נכון להיום, ועל אף המחאה החברתית, הזעקה להוריד במחירים וההתראה כי אם לא יהיה הדבר כך יפחתו ההשקעות בנדל"ן, עושה רושם כי עובדות אלו לא השפיעו בכלל על ההשקעות בדירות באילת. למעשה, בכל לוח דירות ניתן לראות שפע של מודעות המציעות דירות להשכרה באילת והאזור.

למען האמת, מחירי הנדל"ן דווקא עלו בשנה האחרונה באילת. הדבר נובע מכמה סיבות: הראשונה, היא עצירת הבנייה באילת בשנה האחרונה, כך שלא נוצרו דירות חדשות, והמשקיעים, המחפשים כל אפיק השקעה אפשרי, קונים הכל, גם דירות יד שנייה, בניגוד לעבר.
בנוסף, אם בעבר מרבית ההשקעות בוצעו על ידי משקיעים זרים, הרי שהיום, יותר ויותר משקיעים ישראליים מחפשים להשקיע באילת, הן בשל מחירי הדירות הנמוכים בהשוואה לדירות זהות במרכז, הן בשל הצורך במציאת אפיקי השקעה חדשים, וזיהוי פוטנציאל שמשקיעם זרים זיהו כבר מזמן. כשיש מיתון, השקעה באילת נשמעת מבטיחה מאד.

מובילים בבנייה

רבים לא מודעים לעובדה כי אילת מתפתחת בצעדי ענק בתחום הנדל"ן, וכי הסטנדרטים של הבנייה בה הם בין הגבוהים באילת. על אף היותה עיר מרוחקת, אחוזי התשואה למשקיעים בדירות באילת, הם גבוהים במיוחד, וריבוי של משקיעים, בעיקר מצרפת, פוקד כמעט כל דירה בה. מדי שנה נבנות באילת שכונות חדשות, עם בניינים מפוארים ויוקרתיים, וכן בתים פרטיים בסטנדרטים שלא היו מביישם אף שכונת פאר בצפון תל אביב.

שיעור בצרפתית

תרומה נכבדת לגידול בהשקעות בנדל"ן באילת, נותנים משקיעים צרפתיים. קהילת יהודי צרפת העשירה, מעדיפה להשקיע את כספה בדירות בארץ, ובאילת במיוחד, מאשר בצרפת. כבר מזמן ידוע כי המתיחות הפוליטית בצרפת, הותירה את קהילת היהודים בעלי הממון במעין סוג של הכנה לקראת הבלתי ידוע. אם משהו יקרה, לפחות דירה תחכה להם במספר ערים בארץ, ביניהן אילת. כמו כן, במצבי מיתון, קל יותר לצרפתי להשקיע בישראל, ולא בצרפת. אל המשקיעים הצרפתים הצטרפו בעלי הון רבים מרוסיה, שמוקסמים ממה שיש לעיר להציע.

השקעה בנדל"ן באילת = תשואה גבוהה

אילת, עיר תיירות, אליה מגיעים תיירים מהארץ, ומהעולם כולו, מאוכלסת בשפע של בתי מלון, הערוכים לקלוט תיירים הנמשכים אליה כמו אל אבן שואבת, העיר היפיפייה המשלבת ים ומדבר, שילוב נדיר ויוצא דופן, מציעה חופים מקסימים ונוף מרהיב. המשקיעים, המודעים ליתרונות בנמצאים בכל כעיר תיירות, ממהרים להשקיע בנדל"ן.

הדירות המבוקשות ביותר להשקעה הן דירות בנות שלושה או ארבעה חדרים שמחירן באילת הוא כחצי מליון שקל בלבד. דירות אלו פזורות ברחבי העיר, ומשמשות זוגות צעירים, או רווקים צעירים המגיעים לאילת כדי לעבוד. יחדיו הם חולקים דירות, ומתחלקים בשכירות. שכירות של דירות אלו יכולה להניב תשואה נאה, והמחירים מתחילים מ- 3,000 ₪ שכירות, ומעלה.

שכונות פופולריות נוספות באילת, הן דירות נופש הממוקמות ממש בסמוך לים, ומשמשות משפחות מחו"ל המגיעות לנופש לחודשי הקיץ. שכירות על דירות כאלו בתפוסה מלאה, יכולה לנסוק עד לכ- 50,000 שח בחודש! עוד דירות מבוקשות באילת הן דווקא בתים פרטיים יוקרתיים, הממוקמים בשכונת שלמה, שכונה יחסית חדשה. בשכונה צמודי קרקע ווילות בסטנדרטים גבוהים במיוחד. מרבית המשקיעים בשכונות אלו הם משקיעים, בעלי ממון, רוסים וצרפתים.

כאמור, מאחר ובשנה האחרונה לא התקיימה כמעט כלל בנייה חדשה באילת, רבים פנו להשקיע בדירות יד שניה. גם דירות אלו, מניבות תשואה גבוהה במיוחד. כך למשל, דירה בת שלושה חדרים בשכונה ד' הוותיקה, תימכר בכ- 400,000 שקלים, בעוד שניתן להשכיר אותה בסכום של למעלה מ- 2,000 ₪ בחודש. וילות חדשות ניתן להשכיר מ-8,000 ₪ לחודש, ומעלה.

מזג אוויר
מזג אוויר באילת
טיסות
טיסות לאילת
תחבורה
תחבורה באילת
טיולים
טיולים באיזור אילת
מפה
מפה של אילת
מלונות
בתי מלון באילת
היסטוריה
היסטוריה של אילת
חירום
טלפונים וחירום