22.1°C
דף הבית של טו אילת

כיום שלושת חברות התעופה: ארקיע, ישראייר ואלעל מציעות טיסות לאילת במחירים תחרותיים ותמיד אפשר למצוא מחירים מוזלים לטיסות ודילים אטרקטיביים לאילת.
בכל יום יוצאות כ-25 טיסות לאילת ובמהלך השנה טסים לאילת כמיליון נוסעים!

טיסות לאילת - מחירים ומבצעים

אין תמימות דעים לגבי הכדאיות של טיסות לאילת ולמען האמת קשה לקבוע באופן חד משמעי שכן הכדאיות היא סובייקטיבית ותלוייה במספר גורמים. ייתכן כי טיסה לאילת תהיה משתלמת לחלק מסויים מהנופשים באילת ואילו נופשים אחרים יעדיפו לנסוע באוטו.

למרות שבמקרים מסויימים טיסה לאילת עשוייה להיות פחות משתלמת, חברות התעופה עורכות מבצעים ומעניקות הנחות על הטיסות לאילת כל העת. החכמה היא להכיר את האפשרויות ולהיות עם היד על הדופק כדי לחסוך כסף בטיסות לאילת.

מידע לנוסע - נמל התעופה באילת.

יתרונות של טיסה לאילת על פני נסיעה באוטו

 

טיסות לאילת בארקיע

לאחר כיבוש אום רשרש הלא היא אילת בשנת 1949, הורה דוד רמז (שר התחבורה דאז) על הקמת חברת תעופה פנים ארצית שתציע טיסות לאילת. החברה שייעודה היחידי היה קיום טיסות לאילת, נקראה בתחילה בשם "אילתה" ורק מאוחר יותר הפכה לארקיע.

כיום מפעילה ארקיע הן טיסות פנים ארציות והן טיסות בינלאומיות עם צי המונה 11 מטוסים ומטיס למעלה ממיליון נוסעים בשנה. עיקר פעילות הפנים של ארקיע סובב סביב טיסות לאילת.

כאמור הייתה ארקיע חברת התעופה הראשונה להפעיל טיסות סדירות לאילת.

להזמנת טיסה לאילת דרך ארקיע, חייגו 5758* וציינו שהגעתם דרך אתר "טו אילת"

 

טיסות לאילת עם ישראייר

ישראייר שהוקמה ב-1993 ונקראה לפני כן "כנפי העמק", הייתה חברת התעופה השנייה שהפעילה טיסות לאילת.
כבר מיום הקמתה הראשון הציעה החברה טיסות לאילת בשני מטוסי "שורט" אולם רק בשנת 1996 כשנרכשה החברה הקטנה, שמה שונה ל"ישראייר" וצי המטוסים שלה הוכפל - רק אז הפכה לשחקנית במגרש של הגדולים.

כיום ישראייר תיירות ותעופה מהווה חלק מרכזי בחברת IDB תיירות ועוסקת בטיסות פנים, טיסות בינלאומיות ובשיווק חבילות נופש בארץ ובחו"ל. במסגרת טיסות הפנים שלה, מציעה ישראייר טיסות מאילת וכן טיסות לאילת ונחשבת לצלע הקטנה בין שלושת חברות התעופה המקיימות טיסות סדירות לאילת.

להזמנת טיסה לאילת דרך ישראייר, חייגו 24297* וציינו שהגעתם דרך אתר "טו אילת"

 

אלעל - טיסות לאילת

כשנה לאחר שקיבל שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ את המלצות רשות התעופה האזרחית ואישר לחברת אלעל להצטרף לחברות ארקיע וישראייר ולהציע גם כן טיסות לאילת, ב-1 באוגוסט 2010 נכנסה אלעל לשוק טיסות הפנים והחלה להפעיל טיסות סדירות לאילת.

הטיסות לאילת יוצאות מטרמינל 1 בנתב"ג במטוס בואינג 737 בעל 136 מושבים ונוחתות כמובן בשדה התעופה באילת. אלעל מפעילה 3 טיסות יומיות לאילת בימי החול (ימים א'-ה') וכן טיסת בוקר בימי שישי וטיסה נוספת במוצאי השבת.

פתיחת התחרות לטיסות פנים בפני אלעל גררה מחאה ועתירה לבג"צ מצד ישראייר וחברת ארקיע שעד השקת הקו האילתי של אלעל היו חברות הטיסה היחידות בשוק שהציעו טיסות לאילת.
מחאתן של החברות המתחרות ברורה אולם מבחינת המלונאים באילת, וכמובן גם מבחינת הטסים לאילת, פתיחת התחרות והוספת חברה נוספת המציעה טיסות לאילת תייצר תחרות בריאה שתביא לטיסות מוזלות. שבי שי, יו"ר התאחדות המלונות באילת אף סיכם והודה על המהלך: "השר כץ היה צריך אומץ רב לשינוי הסטטוס קוו בקו לאילת. תודתנו כמלונאי אילת, על הצעד שעשית".

בעת ההשקה הודיעה אלעל כי מחירי טיסות לאילת ינועו בין 99 שקלים ל-200 שקלים אולם זו רק הייתה יריית הפתיחה במאבק על הטסים לאילת בין שלושת חברות התעופה. התשובה של ארקיע לא איחרה לבוא וכבר ביום השקת הקו של אלעל הודיעה על הורדת מחירים והציעה טיסה לאילת במחיר שבין 49 ש"ח ל-119 ש"ח.
מאז השוק התייצב מעט והמחיר הרשמי שאלעל מציעה הוא בין 99 ש"ח ל-299 ש"ח לבוגר ו-90% הנחה ממחיר זה לתינוקות. חייל ישלם רק 70 ש"ח על טיסה לאילת בכיוון אחד בהצגת חוגר. מעת לעת מציעה אלעל מבצע כזה או אחר ועל כן כדאי לבדוק לפני שמזמינים, למשל - בעת כתיבת שורות אלה, מציעה אלעל טיסה לאילת במחיר של החל מ-79 ש"ח בלבד למחזיקי כרטיס אשראי "לאומי קארד".

להזמנת טיסה לאילת דרך אלעל, חייגו 2250* וציינו שהגעתם דרך אתר "טו אילת"

 

 

טיסה מהנה!

מזג אוויר
מזג אוויר באילת
טיסות
טיסות לאילת
תחבורה
תחבורה באילת
טיולים
טיולים באיזור אילת
מפה
מפה של אילת
מלונות
בתי מלון באילת
היסטוריה
היסטוריה של אילת
חירום
טלפונים וחירום