22.1°C
דף הבית של טו אילת

אילת, עיר התיירות והשמש, מציעה למבקרים בה אטרקציות ונופים כל ימות השנה, אולם דווקא באביב ובסתיו, בעונות שאינן נחשבות כעונות התיירות הרשמיות, היתרונות בבילוי נופש באילת גבוהים במיוחד, לצד דילים והנחות משמעותיות במחירי הנסיעה והלינה במלונות אילת, מזג האוויר הוא אידיאלי ליציאה לטיולים ולהנאה מושלמת מהחוף ומים סוף, וגם שיזוף ומנוחה לצד הבריכה המלווה במסע רכישות קצר בחנויות ללא מע"מ ובילוי באטרקציות השונות אותן מציעה העיר, הופך את הנופש למתוק במיוחד.

לינה באילת

המלונות הרבים שבאילת מציעים למבקרים מגוון אפשרויות לינה רב. החל ממלונות חמישה כוכבים קומפלט עם פסנתרן קלאסי בלובי לנופש רגוע ברמה הגבוהה ביותר, דרך מלונות הכל כלול בהם יכולה משפחה עם ילדים לצאת לחופשה שמחירה מחושב מראש, כולל מחיר הקרטיבים לילדים, מתוך ידיעה כי הפעילויות המוצעות במלון מותאמות לילדים ויעסיקו אותן, ועד לאכסניות זולות ואפילו אתרי קמפינג רבים אשר בחלקם אף ידאגו לספק מלבד התאורה, השירותים והמקלחת החמה גם אוהלים בנויים, שקי שינה ומזרונים לרווחת הנופשים.

מלונות באילת מציעים מחירים נוחים במיוחד בעונת האביב, כיוון שמרבית הנופשים בוחרים להגיע לעיר הדרומית דווקא בעונת הקיץ ובחגים העיקריים: ראש השנה, סוכות ופסח. בתקופת חג השבועות לדוגמה יוכלו הנופשים ליהנות לא רק מהמחירים הזולים אלא גם מסוכות לבנות אשר מקשטות את המלונות, כל מלון בסגנונו הייחודי.

דילים זולים במיוחד לאילת ניתן למצוא במסגרת מבצעי הרגע האחרון או מבצעים המשלבים נופש באחד ממלונות אילת בשילוב עם טיסה לאילת. שילוב כזה חוסך לנופשים גם את משך הנסיעה לאילת אשר, במיוחד עם ילדים במושב האחורי, עלול להתברר כמתיש.

אילת של הים

אילת שמשית במשך השנה כולה, אך דווקא בתקופת האביב מזג האוויר נוח במיוחד ועדיין לא הגיע לרמת החום הלוהט אשר מאפיין את חודשי הקיץ. ים סוף מתאים במיוחד לרחצה וגילוי אוצרותיו החבויים בתקופה זו בה לחץ המבקרים רגוע יחסית וניתן ליהנות ללא המוני אדם מסביב.

באזור אילת פועלות אגודות צלילה רבות, אשר מהן רבות מציעות את שירותיהן גם לטובת מי שאין בידו רישיון צולל מוסמך. ניתן להצטרף לצלילת ניסיון המלווה במדריך מוסמך אשר יבצע את הפעולות השונות הנדרשות עבור הצוללים. צלילת ניסיון היא חוויה שאין כדוגמתה, חוויה של כניסה לעולם תת מימי בו השקט מקיף וסובב והיופי הנשקף משוניות האלמוגים על צבעיהן וגיוונם הוא רב. באילת אתרי צלילה רבים אשר מהם המרהיבים באזור ובעולם. לפני צלילה שכזו, יעברו הנופשים הדרכה קצרה וכדאי לזכור שלאחר צלילה אסור לטוס במשך מספר שעות.

גם אם צלילה נשמעת הרפתקנית מדי עבורכם כנופשים, ההיצע אינו מסתיים שם. ריף הדולפינים מציע חוויית התרגעות, עם או בלי שחייה עם דולפינים. מתחם "סתלבט על המים" לדוגמה מציע התרגעות על החוף בריף הדולפינים עם שלוש בריכות רדודות ומחוממות של מים מינראליים בהן יכולים הנופשים להירגע ולקבל טיפולים ייחודיים למקום או להירגע עם משקה ונוף מדהים של ים והרים.

אילת של המדבר

גם לנופשים שהנוף המדברי קורא להם, הנופש באביב הוא אידיאלי. מזג האוויר מאפשר לצאת לסיורי שטח רבים בנופים ובשבילים הרבים המקיפים את אילת. סיורי ג'יפים ביום ובלילה, טיולי גמלים, סיורי אופניים או מסלולי הליכה רגליים רבים מקיפים את העיר הדרומית וחושפים את המטיילים לנופים קדומים, אתרים ארכיאולוגיים והיסטוריים ותופעות גיאולוגיות מרשימות. פארק תמנע, לדוגמה, מציע חוויה שכזו בה מכרות נחושת עתיקים קמים לחיים לצד אלות מצריות קדומות ותחריטי ציידים.

מאילת ניתן לצאת לסיורים בני יום לאזורים מרוחקים יותר – ים המלח, וגם לשניים משבעת פלאי תבל הנמצאים במרחק של יום נסיעה מאילת - סיני והפירמידות במצרים ופטרה שבירדן.

אילת של קניות ובילויים

העיר אילת מציעה למבקריה אטרקציות רבות בעונת התיירות, אך היא אינה נחה על שמריה גם בתקופות רגועות יותר ומציעה שלל אטרקציות למבקרים בה – שיט, מצנחי רחיפה, קולנוע איימקס ענקי, או מצפה תת ימי ובו אקווריום ענקי הכולל בין היתר גם כרישים וצבי ים ואף שיט בספינה עם קרקעית זכוכית.

אילת היא עיר ללא מע"מ כל השנה כולה. חובבי הקניות ימצאו מציאות וקניות בקניונים הגדולים באילת, ללא הצפיפות המאפיינת את חודשי הקיץ, ובמחירים אשר נשארים זולים גם בעונות שאינן עונות תיירות.

לנופש באילת ניתן לצאת במשך השנה כולה, אולם מזג האוויר הנוח, המחירים הזולים והעדר הצפיפות הופכים את הנופש באילת בתקופות המעבר לנופש ייחודי, מהנה ומשתלם במיוחד.

מזג אוויר
מזג אוויר באילת
טיסות
טיסות לאילת
תחבורה
תחבורה באילת
טיולים
טיולים באיזור אילת
מפה
מפה של אילת
מלונות
בתי מלון באילת
היסטוריה
היסטוריה של אילת
חירום
טלפונים וחירום