22.1°C
דף הבית של טו אילת

כתבנו לא מעט על היתרונות של קורס צלילה באילת ואם החלטתם להקשיב לעצתנו ולעשות את הקורס באילת כנראה שמצפה לכם חוויה מטורפת ומהנה שלא תשכחו אבל חשוב שתתכוננו כראוי, תעשו את הבירורים הנדרשים מול מועדון הצלילה באילת בטלפון לפני שאתם מזמינים את הקורס.

ערכנו בשבילכם את רשימת 10 השאלות החשובות ביותר לטעמנו שכדאי לשאול את מועדון הצלילה לפני שמזמינים קורס.

1. מהו גודל הקבוצה?

זהו שיקול משמעותי וישפיע באופן ישיר (וכואב) על החוויה שתפיקו מקורס הצלילה שלכם. המשמעות של קבוצה גדולה עם מדריך אחד היא שכל אחד מקבל פחות תשומת לב ולומד פחות. נסו למצוא מועדון צלילה שבו היחס בין מספר מדריכי הצלילה לבין המשתתפים הוא גדול ככל האפשר (כמה שפחות משתתפים וכמה שיותר מדריכים).
מקובל שלכל קבוצה יש מדריך צלילה אחד ואולי אחד נוסף שמתגבר. מספר המשתתפים הוא בסביבות 12 בקבוצה.

קורס צלילה מרובה משתתפים כנראה יהיה זול יותר מקורס שבו יחס המדריכים-משתתפים הוא גדול, אולם זו לא הדרך המומלצת לחסוף כסף בקורס צלילה ויהיה עדיף לבחור במועדון צלילה אחר.

2. היכן ייערכו הצלילות? באילו אתרי צלילה נצלול?

הסיבה שאנו ממליצים לבחור במועדון צלילה באילת היא שאין שני בארץ לנפלאות שאפשר למצוא במימיו הצלולים של מפרץ אילת. תהיה זו טעות לעשות קורס אצל מועדון צלילה שלא דואג לקחת את החניכים לאתרי צלילה אטרקטיביים ויפים כמו: ריף הדולפינים, שמורת חוף האלמוגים, ספינת היתוש, הגנים היפניים ועוד.

שאלו את מועדון הצלילה באילו אתרים מיוחדים ייערכו הצלילות ולאחר מכן קראו על אתרים אלו כדי להתרשם מהחוויה המצפה לכם.

3. האם מועדון הצלילה מציע חבילה הכוללת לינה ו\או ארוחות?

בדומה לחברות התקשורת (hot, yes) גם חלק ממועדוני הצלילה באילת מציעים חבילת "באנדל" - כלומר: חבילה הכוללת צלילה, לינה ו\או ארוחות.
לעתים בעלי מועדון הצלילה הוא גם בעלים של מסעדה או אכסניה כזו או אחרת ותוכלו לשלם מעט יותר על קורס הצלילה אבל בסופו של דבר לחסוף כסף רב על אוכל ולינה באילת.

אין הבטחה ש"עסקת החבילה" תשתלם יותר בסופו של דבר ולכן יש לעשות השוואת מחירים כמו שצריך: בדקו כמה יעלה לכם להתארח באכסניה או בדירת נופש בנפרד ממועדון הצלילה וקבלו החלטה מושכלת.

4. האם מועדון הצלילה מקורב למרכז העיר?

מדובר בסוגייה אינדיבידואלית ומומלץ למי שרוצה לבלות מחוץ לשעות הקורס לבחור במועדון צלילה שנמצא קרוב למרכז העיר (איזור המלונות, הטיילת, קניון מול הים ומרכז התיירות). מועדוני הצלילה באילת פרוסים לאורך המפרץ כולו בעיקר בסמוך לאתרי הצלילה היפים והמעניינים יותר - ואלו דווקא מרוחקים מאזורי הבילוי הומי האדם.

כל אחד יפעיל את השיקולים שלו, אבל בהתחשב בכך שקורס הצלילה הוא חוויה כל כך מהנה ומשמעותית - אנו ממליצים לבחור במועדון צלילה שבו הקורס נערך בסמוך לאתרי צלילה אטרקטיביים כשיקול ראשון ולהשאיר את הקרבה למרכז כשיקול משני בלבד. שווה לשלם עוד כמה שקלים למונית אבל ליהנות מחוויה התת ימית המדהימה שהעיר אילת מציעה.

חשוב שתדעו שבסוף היום תהיו עייפים ומותשים (קורס צלילה זה לא קל כמו שחושבים) וכנראה שלא תעזבו את מועדון הצלילה לטובת בילוי, מה גם ששתיית אלכוהול אסורה ומסוכנת במהלך הקורס - למי שחשב להשתכר בלילות.

בכל מקרה כדאי לשאול בטלפון על דרכי התחבורה ממועדון הצלילה ואליו: מועדון צלילה שנמצא במרחק הליכה מהמקום בו אתם לנים, או כזה שיש ממנו תחבורה ציבורית נוחה יהיה זול משמעותית מכזה שתצטרכו להתנייד אליו במוניות.

5. איזה שירותים מציע מועדון הצלילה בנוסף?

הכוונה היא לדברים פשוטים כמו מועדונית לנוח בה בין צלילה לצלילה (ועדיף שתהיה ממוזגת), לוקרים לאפסן את הציוד כשיורדים לצלול (חשוב מאוד!), מכונת פחיות להתרעננות, קיוסק שמציע אוכל במחיר שפוי, מלתחות נקיות ופרטיות, מקרר שבו תוכלו לאחסן אוכל שתקנו מראש בסופר, מתקן מים צוננים (קוּלר) וכיו"ב.

כל הדברים הקטנים האלו (ועוד) יכולים להשפיע על הקורס כולו - אם זה מבחינת עלויות (לקנות אוכל 3 פעמים במסעדה ביום עולה יותר מקורס הצלילה עצמו) ואם זה מבחינת נוחיות (נראה אתכם לומדים למבחנים בחום של אילת ללא מיזוג). 

6. מהי רמת האבזור והציוד של מועדון הצלילה?

בכל הקשור לצלילה: ציוד חדש, מתקדם המתוחזק כראוי - משמעותו בטיחות בצלילה. התרחקו ממועדוני צלילה שהציוד שלהם ישן ובלוי ושאלו אם נערכות בדיקות סדירות לציוד הצלילה.
מלבד ציוד הצלילה, ברוב שעות היום תלמדו חומר עיוני וחשוב גם לברר על ציוד ההדרכה של מועדון הצלילה: כיתה ממוזגת, לוח, טלויזיה (לצפייה בסרטוני הדרכה).

7. איזה קורסי צלילה מציע מועדון הצלילה?

שאלה זו לא נוגעת לרוב האנשים המעוניינים לעשות קורס צלילה כוכב ראשון או שני וגם לאלו שמעוניינים בצלילת היכרות מכיוון שכל מועדוני הצלילה באילת מציעים את הקורסים הבסיסיים הללו.

אם אתם מעוניינים בקורס צלילה מתקדם (דייבמאסטר, צלילה טכנית וכו') או חוויית צלילה שהיא לא סטנדרטית כמו ספארי צלילה או חוויות גיבוש מתחת למים, הרי שכדאי שתבררו מול מועדון הצלילה מה יש להם להציע בנושא.

8. איפה ניתן לקרוא המלצות על מועדון הצלילה?

אנו מאמינים גדולים בחוות דעת של צד שלישי. כל מועדון צלילה יתגאה וישבח את עצמו אולם רק בוגרי העבר של קורסי צלילה במועדון זה יכולים באמת להעיד אם היה טוב או לא ולהמליץ לכם מה לעשות.

אחרי שצמצמתם את רשימת האופציות שלכם לשלושה מועדני צלילה - שאלו את חבריכם אם שעשו קורס צלילה באילת מה הם יודעים על המקום או אם מכירים כאלה שיוכלו לספר על מועדוני הצלילה שברשימה שלכם, חפשו את שם מועדון הצלילה בגוגל וקראו מה יש לאנשים לומר עליו, התייעצו עם חברים ברשתות החברתיות שבהן אתם פעילים (פייסבוק, טוויטר, מקושרים) וחפשו חוות דעת בפורומים שעוסקים בצלילה.

9. ממתי המועדון קיים? מה וותק המדריכים?

העדיפו מועדוני צלילה עם ותק ומוניטין רב שנים. היות ומדובר בתחום כל כך רגיש ומסוכן, הותק מהווה גורם משמעותי שכן מועדון צלילה רשלני ומסוכן לא היה "שורד" שנים רבות. אסייג ואציין שיכול להיות מועדון צלילה ותיק שמתנהל בצורה איומה ומועדון צלילה צעיר שפועל לפי הספר, אולם התשובה לשאלה זו בצירוף לתשובות לשאר השאלות יכולה לתת לכם תמונה כללית על מועדון הצלילה.
אל תתביישו לשאול כמה שנים המועדון פועל ובטח שלא להתבייש לשאול פרטים על המדריך, לרבות הוותק שלו בהדרכה.

טיפ: בסופו של דבר את רוב שעות הלימוד תעבירו עם מדריך הצלילה ולכן אנו ממליצים לשאול לשמו ו"לרחרח" עליו במנוע החיפוש גוגל (הקישו את שמו וחפשו) - ייתכן כי תמצאו פרטים מעניינים על המדריך שישפיעו על ההחלטה שלכם בבחירת מועדון צלילה באילת.

10. כמה עולה קורס צלילה? האם יש הנחות?

כמובן שזו שאלה שחייבים לשאול ואסור להתבייש. בצעו השוואת מחירים בין כמה מועדוני צלילה וקחו את המחיר בחשבון. מועדוני הצלילה באילת נמצאים תחת פיקוח ומחיר זול כנראה לא יצביע על מועדון צלילה שמסוכן לעשות בו קורס. המחיר מושפע בעיקר מגודל הקבוצה, האבזור של מועדון הצלילה, מוניטין המועדון ומיומנות המדריכים וכמובן מתנודות השוק - אל תצפו לקורס צלילה במחיר זול בתקופות החמות (חגים וקיץ).

אל תתביישו לברר לגבי הטבות והנחות - לדוגמה: הנחה של מועדון "חבר" יכולה לחסוך מאות שקלים בחלק ממועדוני הצלילה באילת - בררו טלפונית אם אתם זכאים להנחה.


קורס צלילה הוא חוויה שלא תשכחו, במיוחד כשאתם עושים את הקורס באילת אבל חשוב לעשות עבודת הכנה מקדמת שתבטיח שהקורס שתעשו יהיה בטוח, נעים, נוח ואם אפשר - לא יותר מדי יקר. 

מדובר בהוצאה של כמעט 2000 שקל ולכן חשוב לשאול את השאלות הנכונות. התקשרו למועדון הצלילה מבעוד מועד ואספו כמה שיותר מידע כדי לקבל את ההחלטה הנכונה.
אל תתביישו לשאול שאלות - זו זכותכם וגם לא מדובר בשאלות מקניטות או מציקות אלא בשאלות חשובות מאוד.

זכרו: אם לנציג של מועדון הצלילה באילת אין סבלנות לענות לכם על 10 שאלות - מה יקרה כשתשאלו אותו שאלות במהלך קורס הצלילה?

לרשימת כל מועדוני הצלילה באילת

מזג אוויר
מזג אוויר באילת
טיסות
טיסות לאילת
תחבורה
תחבורה באילת
טיולים
טיולים באיזור אילת
מפה
מפה של אילת
מלונות
בתי מלון באילת
היסטוריה
היסטוריה של אילת
חירום
טלפונים וחירום